Doprava nad 60€ zadarmo Osobný odber v BA Zľava 10% na prvý nákup
Superpotravina zelený jačmeň: Prečo ho užívať?

Superpotravina zelený jačmeň: Prečo ho užívať?

Zelený jačmeň, taktiež známy aj ako mladý jačmeň, zaraďujeme medzi zelené superpotraviny vďaka jeho zloženiu bohatému na aminokyseliny, minerály, vitamíny a stopové prvky. Má viacero pozitívnych účinkov na ľudský organizmus, ale svoju obľúbenosť si získal vďaka svojim detoxikačným schopnostiam. Poďme sa ale pozrieť aké ďalšie pozitívne účinky má táto superpotravina pre naše zdravie.

Účinky zeleného jačmeňa

Zelený jačmeň ako výživový doplnok si s najväčšou pravdepodobnosťou zaregistroval/a vo forme prášku. Tento prášok pochádza z mladých zelených výhonkov jačmeňa siateho, ktoré sa zbierajú, sušia a pomelú do spomínanej formy prášku. Ako teda jeho konzumácia prospieva nášmu telu?

Výhod konzumácie zeleného jačmeňa je hneď niekoľko:

  • Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
  • Pôsobí detoxikačne
  • Podporuje metabolizmus
  • Pozitívne vplýva na stav pleti a kardiovaskulárny systém
  • Vyrovnáva pH nášho organizmu
  • Ako antioxidant ochraňuje bunky pred predčasným starnutím
  • Pomáha pri cukrovke, alergiách, rakovine a srdcovo-cievnych chorobách ako doplnková liečba

Všetky tieto výhody sa viažu k jeho bohatému zloženiu. Vitamíny skupiny B priaznivo vplývajú na nervovú sústavu, vitamín E pôsobí antioxidačne a vitamín C podporuje našu obranyschopnosť. Okrem toho, zelený jačmeň obsahuje aj vitamíny K1, D a H. Navyše chlorofyl pozitívne vplýva na kardiovaskulárny systém a pôsobí antisepticky.

Zelený jačmeň ako výživový doplnok

Z našej ponuky výživových doplnkov ti určite odporúčame BIO Zelený jačmeň od značky ZEREX. Tvoje telo obohatí o betakarotén, vitamíny C, E, B1, B2, B3, B6, biotín, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú a cholín. Denne ti postačia 2-4 čajové lyžičky tohto zeleného prášku, ktorý je vhodný aj pre diabetikov a vegánov.

Zelený jačmeň a nežiadúce účinky

Treba upozorniť, že užívanie zeleného jačmeňa nie je vhodné pre každého. Celiatici a ľudia s transplantovanými orgánmi by sa mali jeho užívaniu vyhnúť. Pozor by si mali dávať aj tehotné a dojčiace ženy, ktoré by ho mali konzumovať iba v miernych dávkach.

Po začatí užívania sa môže objaviť nadúvanie a akné, kvôli jeho silným detoxikačným účinkom, kedy sa organizmus zbavuje toxínov. Po určitom čase ale tieto príznaky zmiznú.

 

Omega 3 a rybí olej – tuky, ktoré tvoje telo potrebuje

Slovo tuk má väčšina ľudí zaškatuľkované ako niečo zlé a nezdravé. Naše telo však potrebuje prijímať aj tuky. Je ti zrejme...

Aké funkcie zastáva pečeň a ako na detox pečene?

Pečeň je najväčším orgánom vnútri nášho tela a robí toho pre nás naozaj veľa. Každý deň. Zisti, ako ti pomáha v každodennom...

Životabudič Guarana – aké benefity prináša?

Máš málo energie a problémy s koncentráciou? Možno máme pre teba riešenie. Zoznám sa s guaranou. Guarana alebo...

Prihlásiť sa na odber newslettera

Kontaktuj nás

V tvojom košíku nemáš zatiaľ žiadne produkty.

Nakúp ešte za 60,00 a získaš poštovné zdarma.