Doprava nad 60€ zadarmo Osobný odber v BA Zľava 10% na prvý nákup
Proteínové tyčinky – zdravá alternatíva ku bežným sladkostiam

Proteínové tyčinky – zdravá alternatíva ku bežným sladkostiam

Len málo z nás má tak silnú vôľu, že vydrží celý život fungovať bez toho, aby dostal chuť na sladké. Je to logické. Sladká chuť je vysoko návyková a konzumáciu sladkého máme v mozgu asociovanú s niečím príjemným. Okrem toho, časť z nás bola v detstve sladkým odmeňovaná a preto môžeme mať sladkosti podvedome spájané ako odmenu za niečo, čo sme spravili správne.

 

 

Naše telo nám robí chúťky na sladké aj vtedy, keď potrebuje rýchlo doplniť energiu. Keď nám začne klesať krvný cukor, dostávame chuť na sladké. Veľa z nás vtedy siahne po rôznych keksíkoch alebo čokoládach. 

Ku bežným sladkostiam, ktoré obsahujú vysoké množstvo palmových, kokosových alebo rastlinných tukov, ktoré sú vysoko kalorické a obsahuje vysoké množstvo sacharidov ale existujú aj alternatívy. Napríklad proteínové tyčinky.

Pozor na zloženie

Proteínové tyčinky sú skvelou voľbou, ak máte chuť na sladké alebo sa chcete odmeniť za odmakaný tréning a zároveň dostať do tela potrebnú dávku bielkovín na rast svalov.

Treba si ale aj tu dať pozor na to, že nie všetky tyčinky, ktoré majú v názve slovo proteín, sú v skutočnosti kvalitné. Pri proteínových tyčinkách okrem množstva proteínu sledujte aj ostatné zloženie. Hlavne podiel sacharidov a typ tukov, ktoré tyčinka obsahuje.

Tie kvalitné proteínové tyčinky sa vyznačujú vysokou dávkou bielkovín, nízkym obsahom tuku a rozumnou dávkou sacharidov.

Sonrisas – proteínové tyčinky vyrobené na Slovensku s kolagénom a vitamínmi

Výborným príkladom vysoko kvalitných proteínových tyčiniek je slovenský výrobca Sonrisas, ktorý pri výrobe tyčiniek myslel aj na to, že telo človeka, ktorý sa rozhodol chudnúť alebo budovať svalstvo potrebuje oveľa viac, ako len proteín.

Preto sa v proteínových tyčinkách Sonrisas nachádza aj kolagén, ktorý má v tele nezastupiteľnú úlohu. Je kľúčovou zložkou spojivových tkanív v kostiach, zuboch, koži či svaloch a navyše má obrovských vplyv aj na funkčnosť kĺbov. Navyše sú bez lepku a s nízkym obsahom cukru.

Okrem proteínu a kolagénu sa v proteínových tyčinkách Sonrisas nachádzajú aj vitamíny. Napríklad vitamín C, zinok, vitamín E, koenzým Q10 alebo vitamín D & K.

Všetky tieto vitamíny je potrebné v dostatočnom množstve dostávať do tela, aby fungovalo správne či už z hľadiska imunity voči chorobám, budovaniu svalstva, redukcii váhy alebo dostatočného množstva energie.

K dispozícií máte tyčinky s rôznymi chuťami. Napríklad citrónový cheesecake, kokosový cheesecake, čokoládový cheesecake alebo obľúbený slaný karamel.

 

Omega 3 a rybí olej – tuky, ktoré tvoje telo potrebuje

Slovo tuk má väčšina ľudí zaškatuľkované ako niečo zlé a nezdravé. Naše telo však potrebuje prijímať aj tuky. Je ti zrejme...

Aké funkcie zastáva pečeň a ako na detox pečene?

Pečeň je najväčším orgánom vnútri nášho tela a robí toho pre nás naozaj veľa. Každý deň. Zisti, ako ti pomáha v každodennom...

Životabudič Guarana – aké benefity prináša?

Máš málo energie a problémy s koncentráciou? Možno máme pre teba riešenie. Zoznám sa s guaranou. Guarana alebo...

Prihlásiť sa na odber newslettera

Kontaktuj nás

V tvojom košíku nemáš zatiaľ žiadne produkty.

Nakúp ešte za 60,00 a získaš poštovné zdarma.