Doprava nad 60€ zadarmo Osobný odber v BA Zľava 10% na prvý nákup
Fínske huby, ktoré pomáhajú manažérom zvládať každodenný stres a zvyšujú efektivitu

Fínske huby, ktoré pomáhajú manažérom zvládať každodenný stres a zvyšujú efektivitu

Už naši starí rodičia vedeli, že huby sú skvelé a výživné potraviny. Nie nadarmo vstávali skoro ráno, aby boli v neďalekom lese čo najskôr a mali tak šancu pozbierať čerstvé huby, z ktorých neskôr robili chutné a zdravé polievky či prívarky.

V dnešnej dobe sa hubársky zvyk pomaly vytráca a najmä ľudia žijúci v mestách majú problém čerstvé huby kúpiť. Našťastie existujú extrakty, ktoré vďaka ktorým dokážeme naše telo zásobovať výživnými látkami, ktoré huby obsahujú.

V dnešnom blogu si predstavíme extrakty z húb, ktoré sú pestované vo Fínsku. Vyznačujú sa skvelými účinky na telo. Využívajú ich úspešní manažéri po celom svete, keď potrebujú pomôcť s riešením nespavosti, zlepšiť koncentráciu, sústredenie, činnosť nervov, alebo zvýšiť imunitu.

 

Huba Lions Mane (Levia Hriva) – potrava pre mozog

Vysokokvalitný extrakt z huby Lion`s Mane (Levia hriva), ktorý je dokonalou potravou pre mozog. Lion`s Mane (Levia hriva) podporuje činnosť nervov a sústredenie. Vďaka vysokému obsahu diterpénov znižuje úzkosť a depresiu. Navyše má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré znižujú riziko rakoviny, srdcovo cievnych chorôb a cukrovky.

Huba Reishi – upokojuje a bojuje s nespavosťou

Vysokokvalitný extrakt z huby Reishi, ktorá je po stáročia známa svojimi upokojujúcimi účinkami. Používa sa na zmiernenie nepokoja, nespavosti a búšenia srdca. Navyše podporuje imunitný systém a znižuje stres i únavu. Reishi je významným zdrojom beta-glukánov a triterpénov, ktoré výrazne napomáhajú pri NREM fáze spánku a predlžujú celkový čas spánku.

Huba Chaga – podporuje imunitu a prácu čriev

Vysokokvalitný extrakt z huby Chaga, ktorý je významným zdrojov antioxidantov, beta-glukánov a triterpénov. Prospieva k vyváženej črevnej mikroflóre, podporuje imunitu a napomáha k dlhému a pokojnému spánku. Rovnako znižuje hladinu cukru v krvi a znižuje cholesterol. Chaga sa pestuje pri polárnom kruhu a je jednou z najsilnejších húb pestovaných v severnej Európe.

 

Huba Shiitake – partner do chrípkovej sezóny

Vysokokvalitný extrakt z huby Shiitake, ktorý podporuje imunitný systém a ochraňuje pred poškodením buniek. Vďaka vysokému obsahu beta glukánov a L-ergotioneínov je vhodným doplnkom pre chrípkovú sezónu. Shiitake napomáha v tvorbe bielych krviniek, ktoré bojujú s mikroorganizmami. Navyše tento extrakt vám pomôže aj v boji proti cholesterolu a zápalovými ochoreniami.

Huba Maitake – znižuje zlý choresterol

Vysokokvalitný extrakt z huby Maitake, ktorý pomáha znižovať zlý cholesterol, zlepšuje činnosť krvného systému a znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb. Maitake má navyše najvyšší známy obsah glutatiónu, ktorý je jeden z najdôležitejších antioxidantov pre pečeň. Rovnako pomáha pri regulácii črevnej mikroflóry a podporuje imunitný systém.

O fínskej značke KÄÄPÄ

Huby značky KÄÄPÄ sú pestované na substráte z brezy vo Fínsku, ktoré sa vyznačuje prostredím s najčistejším vzduchom a vodou. Každá šarža je testovaná nezávislým laboratóriom na obsah mikroorganizmov a ťažkých kovov. Značka KÄÄPÄ je známa vysokou transparentnosťou, kvalitnými produktmi a špičkovou technológiou.

 

 

Omega 3 a rybí olej – tuky, ktoré tvoje telo potrebuje

Slovo tuk má väčšina ľudí zaškatuľkované ako niečo zlé a nezdravé. Naše telo však potrebuje prijímať aj tuky. Je ti zrejme...

Aké funkcie zastáva pečeň a ako na detox pečene?

Pečeň je najväčším orgánom vnútri nášho tela a robí toho pre nás naozaj veľa. Každý deň. Zisti, ako ti pomáha v každodennom...

Životabudič Guarana – aké benefity prináša?

Máš málo energie a problémy s koncentráciou? Možno máme pre teba riešenie. Zoznám sa s guaranou. Guarana alebo...

Prihlásiť sa na odber newslettera

Kontaktuj nás

V tvojom košíku nemáš zatiaľ žiadne produkty.

Nakúp ešte za 60,00 a získaš poštovné zdarma.