Doprava nad 60€ zadarmo Osobný odber v BA Zľava 10% na prvý nákup
Aktívne uhlie binchotan: Ekologický filter na vodu, ktorý si jednoducho strčíš do vrecka

Aktívne uhlie binchotan: Ekologický filter na vodu, ktorý si jednoducho strčíš do vrecka

Vedel si, že vodu z kohútika si môžeš filtrovať jednou tyčinkou o veľkosti voskovej pastelky? Navyše ide o 100 % prírodný materiál, cenovo dostupný a vodu ešte aj obohatíš o minerály ako draslík či horčík. Hovoríme o aktívnom uhlí binchotan.

Čo je aktívne uhlie?

Keď sa povie aktívne uhlie alebo čierne uhlie, väčšina z nás si asi predstaví prášok alebo tabletky na problémy s trávením. Áno, je to jeden zo spôsobov, ako sa aktívne uhlie využíva, ale tu to nekončí. Užitočné je aj vo výrobnom priemysle na čistenie cukru, oleja, na odstránenie zápachov z ovzdušia alebo na filtrovanie pitnej vody.

Aktívne uhlie sa vyrába zahrievaním materiálov bohatých na uhlík, ako je drevo, rašelina, kokosové škrupiny alebo piliny, na veľmi vysoké teploty. V posledných fázach až na 1000 °C a odtiaľ aj plynie názov – hovorí sa, že uhlie bolo aktivované.

 

Čo je aktívne uhlie binchotan? Je to to isté, čo klasické aktívne uhlie?

V podstate áno. Názov binchotan pochádza z Japonska. Tam sa totiž aktívne uhlie využíva už stáročia. Toto pomenovanie získalo po pánovi, ktorý pred mnohými rokmi začal vyrábať aktívne uhlie z japonského dubu Ubamegashi a postupne si získalo prívlastok najkvalitnejšie aktívne uhlie na svete.

Originál binchotanové aktívne uhlie sa vyrába doteraz, ale vznikli aj alternatívy, a to najmä z ekologických dôvodov. Japonský dub bežne nerastie v iných ázijských krajinách a rastie pomaly. Začalo sa preto využívať drevo eukalyptu. Je veľmi podobné japonskému dubu, rastie oveľa rýchlejšie a patrí medzi tzv. smädné stromy. Tie fungujú ako prírodné filtre – majú dlhé korene, ktoré ťahajú veľa vody zo zeme a následne ju uvoľňujú ako čistú vodnú paru do vzduchu.

 

Aktívne uhlie binchotan a jeho výhody

  • Filtruje a mineralizuje vodu – absorbuje z vody chlór, chemikálie, drobné nečistoty a ťažké kovy. Do vody pozvoľna vypúšťa užitočné minerály ako horčík alebo draslík, čím vodu obohacuje a dodáva jej skvelú chuť.
  • Je neuveriteľne praktické – tyčinky aktívneho uhlia Binchio sú o veľkosti voskovej pastelky. To sa nedá porovnať s filtračnými kanvicami. Jednoducho ho vhodíš do akejkoľvek nádoby s vodou alebo fľaše.
  • Je cenovo dostupné – jedna tyčinka aktívneho uhlia Binchio vydrží v priemere 3 až 4 mesiace. S ročným balením Binchio 365 teda filtruješ vodu za 8 centov denne.

Okrem toho aktívne uhlie Binchio pôsobí ako skvelý pohlcovač pachov a nevytvára žiaden odpad.

 

Ako používať aktívne uhlie Binchio na filtrovanie vody?

Filtrovať môžeš pitnú (kohútikovú vodu) a je to jednoduché.

  1. Tyčinku najprv opláchni pod tečúcou vodou a potom ju na desať minút vlož do vriacej vody. Necháš vyschnúť.
  2. Tyčinku ponor do nádoby s vodou alebo do fľaše a nechaj pôsobiť. Čím dlhšie, tým lepšie. Odporúčame od 1 do 6 hodín.
  3. Raz za dva týždne tyčinku treba opäť prevariť, čím ju v podstate „nabiješ“.

Naše aktívne uhlie Binchio Štart alebo Binchio Premium ti vydrží 3 – 4 mesiace a potom sa tyčinke poteší nejaká rastlinka v kvetináči.

Alebo môžeš rovno vyskúšať väčšie balenie aktívneho uhlia Binchio 365. Na celý rok budeš mať postarané o filtrovanú vodu a bude ťa to stáť len 8 centov za deň.

 

 

Omega 3 a rybí olej – tuky, ktoré tvoje telo potrebuje

Slovo tuk má väčšina ľudí zaškatuľkované ako niečo zlé a nezdravé. Naše telo však potrebuje prijímať aj tuky. Je ti zrejme...

Aké funkcie zastáva pečeň a ako na detox pečene?

Pečeň je najväčším orgánom vnútri nášho tela a robí toho pre nás naozaj veľa. Každý deň. Zisti, ako ti pomáha v každodennom...

Životabudič Guarana – aké benefity prináša?

Máš málo energie a problémy s koncentráciou? Možno máme pre teba riešenie. Zoznám sa s guaranou. Guarana alebo...

Prihlásiť sa na odber newslettera

Kontaktuj nás

V tvojom košíku nemáš zatiaľ žiadne produkty.

Nakúp ešte za 60,00 a získaš poštovné zdarma.